کمپین درخواست از صنعت بیمه برای کاهش حمایتهایشان از تولیدکنندگان سوخت های فسیلی

کاهش 8 درصدی انتشارگازهای گلخانه ای شرکت Highwoods در 94 سایت خود

United Airlines برنامه کاهش 50 درصدی انتشار گازهای گلخانه ای خود را تا سال 2050 ادامه می دهد.

 

در اوایل سال 2013 G-Star  به کمپین Detox  پیوست و متعهد شد تا سال 2020 تمام مواد سمی و خطرناک استفاده شده در زنجیره تامین و محصولات خود را حذف کند.

هم اکنون G-Star در محصولات خود 100% مواد کتان اورگانیک را بکار می برد و به همین دلیل  به عنوان یکی از شرکتهای پایدار پیشتاز توسط فوربس معرفی شد که از هیچ گونه مواد شیمیایی یا مصنوعی یا آفت کش های غیر طبیعی در محصولات خود استفاده نمی کند و در نهایت باعث حفظ ویژگی های خاک می شود. محصولات آن از دانه های تولید می شضوند که از آب باران تغذیه و رشد می کنند.

برای شستشوی یک جفت جین تقریبا 2000 گالن آب مورد نیاز است و G-Star با تغییر رویکرد خود اقدام به راه اندازی یک کارخانه دارای تائیدیه LEED (گواهینامه سبز) در ویتام برای ایجاد یک فرایند جدید کار نمود که بوسیله آن حدود 98 درصد از آب مورد استفاده را می توان بازیافت و مجددا استفاده نمود و درصد بسیار کوچکی از آن تبخیر می شود.

سایر قسمتهای یک جین شامل زیپ ها و دکمه ها نیز تا 98درصد قابل بازیافت هستند.در این زمینه G-Star با تامین کنندگانی قرارداد بسته است که در طول فرایند تولید خود نیاز به آبکاری الکتریکی نداشته و مواد شیمیایی اسیدی و سمی تولید نمی کنند.

در آینده مارک های لباس با چالشهای زیست محیطی بی شماری روبرو می شوند. تعدادی از مارک های مشهور پوشاک تلاش می کنند تا شفافیت در زنجیره های عرضه خود را افزایش دهند و مدل های کسب و کار خود را مبتنی بر مدلهای جدید و پایدار طراحی کنند. از آن جمله می توان به برند های Nike ,  Target, Esprit, New Balance, Gap Inc ,PUMA,  اشاره نمود.