هواپیماهای با سوخت پایدار-جت بلو

تحویل هواپیماهای ایرباس با سوخت ترکیبی از مواد طبیعی و سوخت معمولی توسط JetBlue

 

JetBlue مجموعه ای از هواپیماها را به صورت سوخت ترکیبی جت راه اندازی کرده است: این نوع هواپیماها برای اولین بار جهت تحویل هواپیمای ایرباس A321 بکار گرفته شد و 4 هواپیمای ایرباس دیگر از نوع A321 نیز در طول سال تحویل خواهد شد.
15.5٪ از جت سوخت این هواپیما از نوع تجدید پذیر در ترکیب با سوخت معمولی جت می باشد.
این نوع سوخت توسط ایرباس فراهم شده و توسط Air BP تایید شده است.
رابین هیز مدیر عامل شرکت JetBlue می گوید هدف شرکت این است که "به عنوان یک سازنده سوخت جت ترکیبی با سوخت تجدید پذیر در بازار هواپیمایی مطرح شده و بازارسازی و ایجاد تقاضا تولید نمایند و با عرضه این نوع از سوخت ها به تقاضاهای مشتریان پاسخ دهند" و خدمت جدیدی ایجاد کنند.
هیز می گوید این شرکت هواپیمایی به صورتی فعالانه با ایرباس کار می کند تا زیرساخت های بیشتری را برای تقاضاهای بیشتر در منطقه جنوب شرقی، فراهم نماید.
ایرباس در نظر دارد از تولید صنعتی سوخت های پایدار برای صنعت هواپیمایی ایالات متحده حمایت کند. از ماه مه سال 2016، ایرباس به مشتریان اجازه می دهد تا با استفاده از از سوخت جت ترکیبی پایدار، تحویل هواپیمای جدید از تولوز فرانسه را ارائه کنند.
اعلامیه JetBlue تنها دو روز پس از آن اعلام می شود که شرکت هواپیمایی ایالات متحده اعلام کرده است که تا سال 2050 میزان انتشار گازهای گلخانه ای را تا 50٪ کاهش خواهد داد. برای رسیدن به این هدف، خطوط هوایی به سرمایه گذاری در هواپیمای جدید و با کارآیی بیشتر ادامه می دهند و تغییرات عملیاتی را برای صرفه جویی در مصرف سوخت ادامه خواهند داد.environmentalleader

 

خواندن 1250 دفعه آخرین ویرایش در دوشنبه, 16 مهر 1397 ساعت 20:40